مه

وبلاگ شخصی اسحاق رهنما

مه

وبلاگ شخصی اسحاق رهنما

پذیرفتن یک " جهان مه آلود" ،
تواضع " ندانستن"،
هیجان " واهمه داشتن"،
انگیزه " شکافتن و دریافتن"،
و از همه مهمتر،
آرامش "لبخند زدن" به رگهای برآمده گردن فال گیران کنار جاده را
"کم کم" هدیه می کند.


آخرین مطالب

سوراخ راست انحراف به چپ دارد !

چهارشنبه, ۲ اسفند ۱۳۹۱، ۱۲:۰۰ ب.ظ

" سوراخ راست انحراف به چپ دارد" . این جمله ای است که دکتر امروز درباره " دماغ " مبارک فرمود. از قرار معلوم همین کج و معوج بودن دماغ، باعث راحت نبودن تنفس و همچین مشکلات زیادی از قبیل خواب سنگین و طولانی، خستگی زود هنگام، سخت بودن ورزش های بدنی و هم چنین خروپف های  وحشتناک - مثل موتور تنها هواپیمای شهرمان یاسوج -  شده است. از بچه گی همیشه با پدر سر دیر بیدار شدن برای مدرسه دعوا داشتیم و همیشه پدر می فرمود " تو به هیچ جا نمی رسی ".چقدر  الکهف خواندیم که سرموقع برای نماز شب و نماز صبح که هیچ ، حتی کلاس ساعت 11 ظهر استاتیک بیدار بشیم و نشدیم. دخیل و ورد و دعا همه در یک انحراف بینی گم شد . انحراف سوراخ راست به سمت چپ.  

در آلمان تمام هزینه های بیماری توسط بیمه  پرداخت می شود که  همین باعث شده  برای تمام پستی و بلندی های بدن، اغلب افراد و ازجمله من به دکتر معالجه کنند. همه باید سالی دوبار دندانها رو مورد بازدید قرار بدهند وتمام بدن رو چک آپ کامل کنند.  با این حال تصور اینکه من دماغ مبارک رو مورد جراحی قرار بدم خیلی  سنگینه، دماغی که  به شکل نژادی همراه با نون اضافه سرو شده و البته کم مایه افتخار نبوده و نیست که فرموده اند " من سعاده المرء کبر فیره" از سعادت مرد دماغ بزرگ است  ( وسائل التوجیه جلد اول سمت چپ). با این اوصاف تصور اینکه روزی چسپ بر دماغ در خیابان راه بروم باعث شد که امروز به دکتر یاد آور شوم که "شرمنده، این یه کار از ما نمیاد، جراحی نه! ". صرف نظر از اینکه چسپ بر دماغ یادآور فرهنگ جالبی از ایران است ،  تازه بهانه خوبی برای خوابیدن پیدا شده که البته بعید است هیچ گاه برای پدر برسمیت شناخته شود.

 

پ . ن :

تاریخ جوامع پر است از سوراخ سمبه های کج ومعوجی که نفس انسانها را گرفته و چاره ای جر جراحی آنها نیست. واژه های کج و معوج چه نفسی از انسانها گرفته اند. هر ظلمی که به بشر رفته است از واژه ها و با واژه ها بوده است.  جراحی واژه ها "فلسفه" نام دارد که البته هر کسی زیر بار آن نمی رود.

 

۹۱/۱۲/۰۲ موافقین ۱ مخالفین ۰
اسحاق رهنما