مه

وبلاگ شخصی اسحاق رهنما

مه

وبلاگ شخصی اسحاق رهنما

پذیرفتن یک " جهان مه آلود" ،
تواضع " ندانستن"،
هیجان " واهمه داشتن"،
انگیزه " شکافتن و دریافتن"،
و از همه مهمتر،
آرامش "لبخند زدن" به رگهای برآمده گردن فال گیران کنار جاده را
"کم کم" هدیه می کند.


آخرین مطالب

ایمان، هجرت، جهاد!

پنجشنبه, ۲۹ خرداد ۱۳۹۳، ۰۵:۵۷ ق.ظ

 تلویزیون آلمان بین دو نیمه مسابقه فوتبال، تصاویری از  نیروهای آلمانی داعش پخش کرد؛ کسانی مانند این مجاهد آلمانی که  در سنین جوانی مسلمان شده و  آرمان های زندگی برای او در سه کلمه "ایمان و هجرت و جهاد" خلاصه می شود. بعد از هدایت به  ایمان و رهایی از جاهیلیت زندگی قبلی اش،  به مصر هجرت کرده که از حیات دربین جاهلان در دارالکفر آلمان رها شود. در مصر بعد از مدتی متوجه می شود که آن جا هم به اندازه کافی اسلامی نبوده، و به سوریه رفته تا وظیفه جهاد را به عنوان عضوی از القاعده ادا کند. تا اینکه به این نتیجه رسیده که القاعده هم به اندازه کافی اسلام را پیاده نمی کند و  از این ناراحت شده که القاعده گروه داعش را خوارج و تندرو معرفی کرده بودند. او نمی توانسته دروغگویی گروه القاعده را درباره دیگر برادران دینی تحمل کند و چه برسد که نعوذ بالله خون ناحقی را بریزد. و بالاخره خدا قلبش را هدایت کرده به سوی گروه داعش و الان راضی است که در صحیح ترین مسیر ممکن قدم نهاده است؛ با چهره مصصم، قلب مطمئن، تکه کلام های الحمدالله و سبحان الله بعد از هرجمله خبری، با آرامشی ناشی از فرقان در شناخت حق و باطل و هم چنین امید به آینده ای که اسلام حقیقی حداقل در گوشه ای از دنیا حاکم شود، دیگر برادران دینی اش را به ترس از آخرت و توکل به خدا دعوت می کند. 

  "پیش پا افتادگی شر"، چنانچه هانا آرنت توصیف کرده است، در چشمان و چهره نورانی او قابل مشاهده است.

( مصاحبه های دیگری از مجاهدین آلمانی داعش)

نظرات  (۶)

لینکایی که دادی فیلتره برادر
۰۱ تیر ۹۳ ، ۲۳:۲۵ سید عباس حقایقی
فرمودند که اگر آنچه این جوان مسلمان می پندارد واقعا از سر صدق و یقین باشد (که احتمالا هست) پس چنانچه مسیرش مطابق حق واقعی نباشد!، باز هم بهشتی است. چقدر میپذیرید؟ 
پاسخ:
تصور کن دنیایی که از سر صدق و یقین همه تکلیف خود ببینند که دیگری را به راه خود هدایت کنند و آنچه خود صدق می پندارند بر زندگی دیگران حاکم کنند. جنگجویان صلیبی مسیحی، برادران مخلص و نترس داعش، و... 
اگر این نظر درست باشد که همه اینها به بهشت می روند، بهشت اولا:
کم از جهنم ندارد. بهشت پر است از انسان هایی تنگ نظر که دنیا را می خواهند  به همان رنگی کنند که در کودکی یادگرفته اند باید دنیا چنین رنگی باید باشد. انسانهایی که نمی خواهند ببینند. شجاعت تفکر و تغییر را ندارند. شجاعت دیدن رنگ واقعی دنیا. 

ثانیا، چنانچه اینجا نوشتم، همه انسانها اگر چه در عقاید خود مشترک نیستند، ولی به نوعی در بعضی قواعد اخلاقی می توانند به اشتراک نظر برسند. مثل قاعده انصاف.  آزمایشات روانشناسی نشان داده که واقعا در انسانها حسی از انصاف  وجود دارد.
این تازه مسلمان داعشی اگر فقط یک لحظه شجاعت روبرو شدن با وجدان خود را داشته باشد، وجدانی که هنوز زیر بار آیه و روایات تفسیر شده در جهت تایید عقایدش، مدفون نشده باشد، آیه و روایاتی که او را محق می کنند هر شیعه ای را رافضی و هر غیر خودی را جاهل و مستحق هدایت و یا قتل بداند،  اگر لحظه ای فکر کند که آیا اگر شیعیان غالب باشند آیا حق دارند همه داعشیان را  بکشند چنانچه خود او می خواهد این چنین باشیعیان کند، یا اینکه آیا زنان حق دارند وقتی اکثریت باشند و زور و قدرت و تفسیر آیه و روایت در دستانشان باشد، مردان را از رفتن به ورزشگاه منع کنند، یا اینکه ....  اگر لحظه ای همه این محقان اعمال و عقاید خود را با قواعد اخلاقی و انصاف بسنجند، این یقین و این تکبر محق بودن کمی رو به تزلزل خواهد نهاد. دنیایی که انسان هایش منصف باشند به بهشت نزدیک تر است تا مومنان بی انصاف.

بهشت در نظر من جایی است نزدیک خدای منصف، نه خدای کوچک انسان های کوچک.

انسان بودن ربطی به دین ندارد دین الگوی کامل و تامی است که حضرت حق به بندگان خود ارزانی داشته است وقتی فعالان آته ئیست جنبش وحشیانه گروه بنیادگرای هرزه داعش را محکوم می کنند تکلیف بر همگان تمام است اعدام کودکان 3 یا 4 ساله در قانون هیچ جانور درنده خویی نیست و اگر این قضیه دین است آیین است اسلام است باید مرد همین.
شاد باشید.........

اسحاقم با ایمان راسخ هجرت کرد و در حال جهاد با جیگرای آلمانی است...

خیلی دردناکه

دعا کنیم امام زمان بیاد . . . .

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">