مه

وبلاگ شخصی اسحاق رهنما

مه

وبلاگ شخصی اسحاق رهنما

پذیرفتن یک " جهان مه آلود" ،
تواضع " ندانستن"،
هیجان " واهمه داشتن"،
انگیزه " شکافتن و دریافتن"،
و از همه مهمتر،
آرامش "لبخند زدن" به رگهای برآمده گردن فال گیران کنار جاده را
"کم کم" هدیه می کند.


آخرین مطالب

۲ مطلب در فروردين ۱۳۹۲ ثبت شده است

از طرف دانشگاه، در قالب یک گروه نمی دانم چند نفره ( به نظرم 14 الی 15 نفره، شایدم 16 نفره )، برای دو هفته سفری به لبنان مهیا شد.


اسحاق رهنما
۱۳ فروردين ۹۲ ، ۰۱:۲۰ موافقین ۸ مخالفین ۰

  • در لبنان با یک کی برد که جز حروف عربی ندارد, نمی شود زیاد نوشت.  
  • و وقتی که می بینی واقعا هیچ نمی شود نوشت، ناچاری به هر زحمت شده ، حروف " گچ پژ " عزیز را هم به نحوی پیدا کنی. باور نکردنی است که بدون این چهار حرف چقدر سخت است پیدا کردن کلمات.
  •  چون تمام وقت کافی نت به پیدا کردن " گچ پژ " گذشت ، دیگر فرصتی نیست برای نوشتن از سفر لبنان. ولی سفر به لبنان حداقل دو چیز را به من یادآوری کرد: اول ارزش " گچ پژ " ،  دوم یاد داشته های "ایران" . هر دو چیز همیشه  لقلقه زبان  و یا در مقابل چشمان  بود و محروم از شکر گذاری و قدردانی خاسرین الدنیا و الاخره ، که فرمود یا ایها الذین.
  • یک بار پایمان شل شد و مصیبتی شده بود دستشویی رفتن. از آن زمان همیشه در زمان قضای حاجت شاکر دو پای خود هستم. از الان به بعد " گچ پژ " و همچنین " ایران " به لیست شکر گذاری اضافه می شوند. حیف از دو پایی که قدر دانسته نمی شوند و حیف از حروفی که با قدردانی و در کمال به کار برده نمی شوند و البته حیف از " ایران " . 
  • لبنان کوچک، به خاطر تنوعش در همه چیز ، گاه بسیار بزرگ به نظر می رسد. از هر محله به هر محله و از هر ده به هر ده که می روی انگار از یک قاره به قاره ای دیگر رفته ای. اگر بگذارند زندگیشان راکنند ، لبنان نماینده خوبی برای زیبایی تنوع بشری است. اگر بگذارند.
  • سال نو واقعا مبارک. اگر بگذارند.


اسحاق رهنما
۰۵ فروردين ۹۲ ، ۰۰:۰۱ موافقین ۱۱ مخالفین ۰